Borverseny

Borverseny
2023. május 7.
Kedves Környeiek! Örömünkre szolgál, hogy ismét megrendezhetjük a Környei Borversenyt. BORÁSZOK! Elővehetitek a rejtett kincseiteket, és indulhattok a versenyen!

A 2023-as borversenyt május 20-án (szombat) 9 órától rendezzük a Környei Leshegyen.

A versenyre nevezők a bormintáikat május 19-én (pénteken) 15-20 óráig adhatják le a Bella pincében, a minták elküldését is elfogadjuk. A verseny végén eredményt hirdetünk. Az okleveleket, díjakat az Orbán napi ünnepségen, május 21-én (vasárnap) adjuk át.

A borversenyre fehér, rosé és vörös borokkal, összetételében fajta és vegyes borokkal lehet nevezni.

A bormintákat két darab 0,7 literes zöld üvegekben kérjük leadni.

A leadáskor az üvegekre címkét helyezünk fel, amelyen feltüntetjük a bortermelő nevét, a bor fajtáját, évjáratát, termőhelyét, a szüret idejét, a borszőlő mustfokát.

A borminták nevezési díja mintánként 1 000 forint, amit a verseny lebonyolítására fordítunk.

A versenyen résztvevő borokat a Borszakértők bírálják el.

A társadalmi zsűriben a verseny alatt részt vehet bárki, a cél, hogy a kóstolásukkal (pontozásukkal) segítsék a Szakértők munkáját.

Folytassuk a hagyományt, bizonyítsuk, hogy a környei borok is versenyképesek!

A jövőre nézve is kívánunk mindenkinek eredményes szőlő és bortermelést ehhez pedig jó erőt, egészséget!

A RENDEZŐK

Kapcsolódó linkek / dokumentumok
Hírek []
Események []
Dokumentumok []
Aloldalak []