arrow-left Vissza

Szabadságon leszek végre…

Szabadságon leszek végre…
Kisfaludy Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
2024. június 28.

Ezzel a 2023-24-es tanévet bezárom! – ez a júniusi iskolai ünnepség évek óta legnépszerűbb mondata, amely idén is tapsot, spontán éljenzést váltott ki június 25-én a diákokból. Érthető is, hiszen mindannyian tudjuk jól, és az évzárón a műsort adó 2.b osztály verses csokra is arról szólt, hogy „szabadságon leszek végre, holnaptól már nem jövök, nem kelteget anya reggel, és az óra sem csörög. Elkészült az órarendem, nézd csak, mi lett ráírva? Minden program szünidei üzemmódra állítva.”

Mozgalmas évet hagytunk magunk mögött, amely nagyon sok fordulatot, munkát, sok-sok élményt és szép eredményeket is hozott számunkra. A különböző rendezvényeinken, tanulmányi és sportversenyeken nagyon szépen szerepeltek tanulóink, ezzel öregbítve iskolánk hírnevét. Ha összegezni próbáljuk a mögöttünk álló évet, azt kell mondanunk, szinte mindennap adott megoldandó pedagógiai feladatot – fogalmazott az ünnepségen Magyarits Katalin igazgató, aki a tanulmányi eredmények összegzéseként elmondta, hogy az első évfolyamon 22-en teljesítettek kiválóan, a 2-4. évfolyamon 26a-n, felsőben pedig 13-an. Az alsósok tanulmányi átlaga 2-4. évfolyamon 4,42 volt, a felsősöké 4,12,. Az iskolai átlag 4,27, ami picivel elmarad a tavalyitól, de így is nagyon szép eredmény. Zárásul azt kívánta, hogy élvezzék a vakáció örömeit, de vigyázzanak saját és társaik testi épségére, tartsák be a kerékpározás, az úttesten való átkelés és a fürdőzés szabályait.

A kiemelkedő tanulmányi eredményével, magatartásával, szorgalmával, a versenyeken, rendezvényeken való eredményes szereplésével példát mutató diákok száma meghaladta a százat, az ajándék jutalomkönyveket a diákok az osztálytermekben vehették át.

Kitűnő bizonyítvánnyal zárta a tanévet Bagi Kamilla Bianka, Bartók Izabella, Cseh Márton Sándor, Friedrich Aisa Bianka, Metercsik Tímea, Muhari Ádám, Nagy Szintia, Papp Fanni, Schlepp Dominik József, Szappanos Attila Simon, Vanya Lilia, Áncsák Luca Borka, Farkas Réka Henrietta, Harasta Dorottya, Kardos Bertalan, Kovács Bendegúz, Lőrincz Péter, Ronyecz Zsófia, Semsei Laura, Szabó Buda Máté, Tolnai Tímea, Tóth-Pál Petra, Bokros Bianka, Mazula András Kevin, Molnár Botond, Polovitzer Anna, Rehák Fanni, Friedmann Benett, Gulyás Bella, Lipcsei Tamás, Nagy Eszter Léna, Román Szofi, Szabó Anna Lilla, Szabó Csenge, Wittmann Csaba, Árva Hanni Panni, Bognár Kornél, Németh Vivien, Selmeci Zsombor, Fóthi Emma, Ruff Evelin, Spitzer Abigél, Riezing Bence, Vona Éva Viktória, Iványi Henrietta, Iványi Noémi, Spilman Enikő, Tóth-Fazekas Boglárka, Szemethi Alíz, Ruff Botond, Bálványos Zita, Kertész József, Nagy Dorina, Román Lili, Tiba Emma, Borbély Anita, Laki Lili, Szommer András, Tisch Adrienn, Riezing Réka, Soós Ádám Balázs.

Az Évfolyam tanulója elismerést az a felsős tanuló veheti át, aki kimagasló tanulmányi eredményével kiemelkedik évfolyamtársai közül. Idén Tiba Emma, Kun Jázmin, Tisch Adrienn, Riezing Réka érdemelte ki.

Népi játék tantárgyból dicséretben részesült Áncsák Luca Borka, Friedrich Aisa Bianka, Harmati Hanna, Kardos Bertalan, Keszler Zsófi, Kukucska Kitti, Lőrincz Péter, Mátyok Milán Miklós, Papp Fanni, Révész-Joó Zara, Rezes Titanilla, Tolnai Tímea, Tóth-Pál Petra, Tudor Klaudia Amália.

Néptánc tantárgyból dicséretben részesült Batári Eszter Mónika, Bokros Bianka, Erdősi Alina, Friedmann Benett, Gulyás Bella, Jelenfi Flóra, Kucsera Ramóna, Mátyok Zsófia, Novák Zoltán, Rehák Fanni, Szűcs Noel, Vajda Viktória, Forschner Liliána, Fóthy Zsófia, Juhász Ádám Imre, Murcsik Emma Ketrin, Spilman Bence, Spitzer Abigél, Sziklai Luca, Szilicsán Botond, Csík Emília Mirella, Senkár Janka, Bálványos Zita, Czigle Hanka, Csánó Levente Zsolt, Gyalogos Dorián, Koródi Lili Jázmin, Laki Lili, Nagy Bíborka, Riezing Réka, Ruff Botond, Szabó Mátyás, szólótáncverseny eredményéért Futó Máté, Jordán Dávid, Vona Éva Viktória, Lakatos Raul Roland, Spilman Enikő, Kószás Balázs, Krüpl Adrienn, Timár Hanna, Sztancsik Mátyás.

A 2019-ben ballagó végzősök által, a felső tagozaton legjobb a tanulmányi eredményt elérő osztály számára alapított Vándorserleget idén az 5.b hódította el 4,4-es átlaggal.

A tanév során nagyon sok nagyszerű versenyeredmény is született, ezek közül az igazgató a Matific Matematika Olimpiát emelte ki, melyen a Tatabányai Tankerületi Központ intézményei közül a környei iskola lett a legeredményesebb. Az ezért járó kupát az évzárón a kapcsolattartó pedagógus, Staudinger Ágota vette át.

Kapcsolódó galériák
Széchenyi támogatás logó Széchenyi támogatás logó